Kradziony traktor ukryty w kukurydzy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-10-2020,15:20 Aktualizacja: 15-10-2020,15:20
A A A

Trwają poszukiwania złodzieja, który ukradł ciągnik rolniczy z kosiarką rotacyjną i ukrył w polu kukurydzy. Maszyny wróciły do właściciela zanim zdążył zgłosić przestępstwo na swoją szkodę.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach (woj. mazowieckie) znaleźli ukryty w polu kukurydzy w Biernatach Średnich ciągnik rolniczy marki Ursus z kosiarką rotacyjną.

kradzieże w gospodarstwach, gmina kcynia, powiat nakielski, kradzież części do maszyn rolniczych

Monitoring gospodarstwa się przydał. Złodziej zatrzymany

Coraz więcej rolniczych posesji jest wyposażonych w monitoring wizyjny. O tym, że może się to opłacać przekonał się właściciel okradzionego gospodarstwa z gminy Kcynia (woj. kujawsko-pomorskie). Powiadomieni o przestępstwie policjanci udali się na...

- Zaniepokojeni dziwnym miejscem zaparkowania pojazdu, niezwłocznie ustalili właściciela, który potwierdził przypuszczenia, że maszyny zostały skradzione - informuje mł. asp. Nina Zaniewicz, oficer prasowy łosickiej KPP.

Jak dodaje, pokrzywdzony 57-letni mieszkaniec gminy Łosice nie wiedział, że pod jego nieobecność w gospodarstwie sprawcy włamali się do stodoły i wyprowadzili maszynę. Ostatecznie złożył zawiadomienie o przestępstwie, szacując straty na 10 tys. zł.

- Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Złodziej musi się liczyć z surową karą, nawet do 10 lat więzienia - ostrzega policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj