KOWR przygotował paczki dla powstańców warszawskich

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-09-2020,15:05 Aktualizacja: 30-09-2020,15:05
A A A

Ponad 900 paczek z produktami polskimi przekazał w środę dla powstańców warszawskich Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Symbolicznie odebrała je Jadwiga Przybylska-Wolf, sanitariuszka z Powstania .

- Wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla powstańców warszawskich, tych, którzy narażając własne życie, zachowali - nie tylko dla siebie, ale dla nas wszystkich - godność - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa podczas konferencji zorganizowanej w związku z akcją "Paczka dla Powstańca - wdzięczni Bohaterom Sierpnia'44".

Paszportyzacja polskiej żywności strategicznym działaniem KOWR

Paszportyzacja polskiej żywności to jedno ze strategicznych działań mających na celu wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Projekty innowacyjne Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa mają na celu m.in.: poprawę dochodowości gospodarstw...

Dodał, że bardzo ważne jest, aby oprócz okazywania należnego szacunku powstańcom, była do nich kierowana konkretna pomoc, a przekazywane paczki z żywnością to właśnie taka bardzo praktyczna forma wsparcia.

Obecny na konferencji Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych powiedział, że jest to kolejne przedsięwzięcie, które pokazuje, jak ważna dla naszego pokolenia jest troska o powstańców i weteranów wojny.

- Gdyby nie czyn zbrojny ówczesnych powstańców, Rzeczpospolita nie mogłaby dziś produkować polskiej żywności - mówił. Teraz żywność trafi do powstańców, dzięki którym rolnik może wytwarzać produktu rolno-spożywcze z oznaczeniem, że są polskie.

Paczki zostaną przekazane wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego - nie tylko tych mieszkających w stolicy za pośrednictwem Wojsk Obrony Terytorialnej.

W ramach akcji powstańcy otrzymają 915 paczek z artykułami spożywczymi. Każda z nich zawiera wyroby ze znakiem "Produkt Polski", czyli wytworzone w kraju, z użyciem rodzimych surowców. Artykuły - łącznie ok. 18 800 sztuk - zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności.

Koordynatorem akcji jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Krajową Spółką Cukrową. W akcji biorą udział także: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Związek Powstańców Warszawskich.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj