Konkurs dla dzieci rozstrzygnięty. Najlepsi dostali nagrody

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
16-06-2016,10:00 Aktualizacja: 16-06-2016,10:51
A A A

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi-niebezpieczne atrakcje w wakacje". Gala finałowa odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu z udziałem laureatów, rodziców i nauczycieli.

Zabawa organizowana jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy. Honorowy patronat nad konkursem sprawował w tym roku Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem "Niebezpieczne atrakcje w wakacje".

kampania społeczna Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym Państwowa Inspekcja Pracy wypadki w rolnictwie

Praca na polu jest niebezpieczna. Cierpią też dzieci

Świadomość rolników na temat bezpieczeństwa podczas pracy z każdym rokiem wzrasta. Państwowa Inspekcja Pracy realizuje program prewencyjny, mający na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom. Od 2013 roku wszystkie działania PIP prowadzi...

"Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom dzieci podczas wakacji na wsi" - informuje resort rolnictwa na swojej stronie internetowej.

Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej (w dowolnej technice) w formacie A3. W zmaganiach wzięło udział aż ponad 33.000 uczniów z 2.311 szkół podstawowych. Ich prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klas 0-3 i 4-6.

Do etapu centralnego oddziały regionalne przekazały 96 prac, a Centralna Komisja Konkursowa złożona z pracowników KRUS oraz przedstawicieli współorganizatora i patronów wyłoniła 38 laureatów. Zostali nimi:

Grupa wiekowa klasy 0-3

  • I miejsce - Krzysztof Szymura z ZSP w Słupcu, woj. małopolskie
  • II miejsce - Patrycja  Faustyna Dawidowska z ZS w Gowidlinie, woj. pomorskie
  • III miejsce - Jan Siekierski ze SP w Mieszałkach, woj. zachodniopomorskie

Grupa wiekowa klasy 4-6

  • I miejsce - Michaela Zemełka ze PSP w Łanach, woj. opolskie
  • II miejsce - Karolina Łysiak ze SP w Starym Goniwilku, woj. mazowieckie
  • III miejsce - Maciej Białous z ZSS w Krasnymborze, woj. podlaskie

W obu grupach wiekowych przyznano również wyróżnienia i... wyróżnienia specjalne. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów, zaś szkoły, których podopieczni osiągnęli sukces w finale nagrodzono dyplomami.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu