Konieczny odwołany. Lasy Państwowe bez dyrektora generalnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aneta Oksiuta PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2021,12:50 Aktualizacja: 09-04-2021,12:52
A A A

Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany z funkcji - poinformował na Twitterze Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

"Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - dodał polityk. Informację potwierdził PAP Aleksander Brzózka, rzecznik resortu.

lasy państwowe, Andrzej Konieczny, pozyskiwanie drewna, sadzenie lasów

Lasy Państwowe zarobiły o wiele mniej niż rok wcześniej

Lasy Państwowe zarobiły w 2019 r. ok. 415 mln zł, czyli o ponad 100 mln zł mniej niż rok wcześniej - podała firma. Wynika to przede wszystkim z mniejszej sprzedaży drewna. Zgodnie ze sprawozdaniem, w 2019 roku LP osiągnęły przychody w wysokości...

Koniecznego na stanowisko dyrektora generalnego LP powołał 19 stycznia 2018 roku Henryk Kowalczyk, ówczesny minister środowiska. Od 19 listopada 2015 r. do 18 stycznia 2018 r. był również podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska; jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej.

Z Lasami Państwowymi był związany od 1996 roku. W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża.

Odwołanie Koniecznego nastąpiło kilka dni po opublikowaniu przez "Gazetę Wyborczą" tekstu o tym, jak były juz dyrektor generalny wykupił od Lasów Państwowych dom wart 188,4 tys. zł za ok. 9,5 tys. zł, czyli za 5 procent ceny początkowej.

Skargę w tej sprawie do rządu i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wniósł Grzegorz Zubowicz, były polityk partii i były leśnik.

- Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny - tłumaczył były dyrektor LP portalowi onet.pl.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj