Kongres PSL będzie mocno akcentował potrzeby mieszkańców wsi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Janusz Majewski PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2021,9:10 Aktualizacja: 15-11-2021,8:45
A A A

Kongres PSL będzie mocno akcentował potrzeby mieszkańców wsi i małych miejscowości oraz silną obecność PSL na terenach wiejskich – zapowiedział w niedzielę w Kielcach szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Kongres stronnictwa odbędzie się 4 grudnia w Warszawie.

Kosiniak-Kamysz był gościem wojewódzkiego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego PSL w Kielcach. Przypomniał, że stronnictwo po 12 latach rządzenia w regionie jest obecnie w opozycji.

- Region gdzie serce ruchu ludowego bije najmocniej. Tutaj osiągamy najlepsze wyniki i mamy najsilniejszą reprezentację w sejmiku. W ostatnich wyborach samorządowych osiągnęliśmy tutaj 25 proc. poparcia, to niekwestionowany lider spośród wszystkich województw Polskiego Stronnictwa Ludowego - podkreślił szef PSL. Dodał, że celem jaki stoi przed partią w regionie jest powrót do rządzenia w województwie świętokrzyskim.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Sylwia Spurek, VAT na zdrową żywność

0 procent VAT na zdrową żywność? PSL złoży w Sejmie projekt

W najbliższych dniach PSL złoży w Sejmie projekt ustawy w sprawie 0 proc. VAT na zdrową żywność - poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, szef stronnictwa. Doszło do wymiany opinii między szefem ludowców i Sylwią Spurek, europosłanką z...
- Podczas naszych rządów żaden region, subregion, żadna miejscowość nie była porzucona. Nie kolor legitymacji partyjnej, ale potrzeby społeczne decydowały o dzieleniu środków europejskich. Taki cel i taka narracja będzie przyświecała nam w wyborach samorządowych - zapewnił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL poinformował, że 4 grudnia w Warszawie odbędzie się krajowy kongres Stronnictwa, na którym wybrane zostaną nowe władze partii.

- Chciałbym, aby kongres bardzo mocno zaakcentował silną obecność Polskiego Stronnictwa Ludowego na terenach wiejskich - podkreślił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że kongres partii będzie mocno akcentował potrzeby mieszkańców małych miejscowości i wsi. - Będzie też akcentował potrzeby rolnictwa i ochrony naszego skarbu narodowego, jakim jest dobra polska żywność. Możliwości produkcji i docenienia tych, którym się po prostu ciężko żyje. Problemy polskiej wsi zdominują tematykę kongresu. Wielu rolników nie jest w stanie zasiać, uprawiać, nie jest w stanie pracować na roli przy takich cenach. Po prostu ich na to nie stać - powiedział lider PSL.

Planowany na jesień 2020 kongres PSL został przełożony ze względu na panującą epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich.

 
Poleć
Udostępnij