Kolejna tragedia podczas wycinki. Złodzieje drewna zatrzymani

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-02-2019,15:15 Aktualizacja: 20-02-2019,21:19
A A A

Nie udało się uratować życia 55-letniego mężczyzny, który uległ wypadkowi podczas wycinki drzewa pod Brzozowem na Podkarpaciu. Z kolei w Lubelskiem stróże prawa przyłapali sprawców kradzieży sporej ilości drewna z lasu.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce na działce polnej w Grabownicy Starzeńskiej (pow. brzozowski, woj. podkarpackie).

wycinka drzew, wyrąb drewna, gmina łaziska, głodno, opole lubelskie

Maszyna przygniotła mężczyznę przy wyrębie drzewa

57-letni mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała w wyniku wypadku przy wyrębie drzewa, do którego doszło 31 stycznia w miejscowości Głodno (pow. opolski, woj. lubelskie). Zgłoszenie dotyczące przygniecenia człowieka przez maszynę odebrał...

"Jeden z mieszkańców tej miejscowości pracował przy wycince drzewa. W pewnym momencie drzewo, które prawdopodobnie mężczyzna chciał ściąć, przygniotło go. Niestety, pomimo szybkiego powiadomienia służb ratowniczych, życia 55-letniego mężczyzny nie dało się uratować" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku.

Z kolei w miejscowości Lipinki (pow. bialski, woj. lubelskie) doszło do kradzieży drewna z lasu należącego do Nadleśnictwa Włodawa.

Stróże prawa, którzy podjęli interwencję w kompleksie leśnym zauważyli ciągnik z przyczepą, pełną gotowego już do wywiezienia drewna.

Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn. Okazało się, że są to 24-letni mieszkańcy powiatu włodawskiego, którzy nie posiadają żadnego dokumentu uprawniającego ich do wywozu surowca.

wypadki podczas prac leśnych, praca w lesie, wycinka drzew, powiat nowotymski, Jastrzębsko Stare

Kolejne tragedie przy wycince drzew. To już czarna seria

Wycinka drzew to czynność, która nie wybacza błędów i dlatego posunięta do maksimum ostrożność jest przy niej niezbędna. Tymczasem służby ratunkowe odnotowały kolejne wypadki w lasach. W okolicach Jastrzębska Starego (pow. nowotymski,...

"Policjanci wykonujący czynności w sprawie ustalili, że nie było to jedyne zdarzenie z udziałem 24-latków. Mężczyźni przyznali, że dzień wcześniej również wykonali jeden transport drewna" - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

Śledczy dotarli pod adres, gdzie znaleźli i zabezpieczyli nielegalnie wywiezione drewno. Surowiec trafił do 50-letniego mieszkańca gm. Sławatycze.

"Ogólna wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 12 tys. zł. Do sprawy dodatkowo zatrzymane zostały kolejne osoby: 50-latek, który zakupił trefny towar i 47-letni mieszkaniec pow. włodawskiego, również podejrzewany o udział w kradzieży" - informuje bialska KMP.

24-latkowie usłyszeli już zarzut kradzieży, a u jednego z nich policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 5 tysięcy zł. 50-latek będzie z kolei odpowiadał za paserstwo. Zarzuty ma usłyszeć też czwarty z mężczyzn, biorący udział w procederze. Za popełnione czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement