Kierowca tira z refleksem. Krowy wybiegły nocą na drogę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-05-2021,11:55 Aktualizacja: 12-05-2021,11:58
A A A

W Ilinku (pow. płoński, woj. mazowieckie) o godz. 2:35 na drogę krajową 10 przed tira wbiegły 3 krowy. 29-letni kierowca na szczęście zdążył wyhamować i tylko lekko uderzył w jedną z nich. Bydło uciekło.

Niestety, nadal zdarza się, że zwierzęta gospodarskie stają się nieproszonymi uczestnikami ruchu drogowego.


zdarzenia z udziałem koni, Wozławki, powiat bartoszycki, zgierz

Spłoszony koń wtargnął na drogę. Inne biegały po ulicach miasta

Na drodze krajowej nr 57 w Wozławkach (pow. bartoszycki woj. warmińsko-mazurskie) w konia ciągnącego bryczkę uderzył samochód dostawczy. Z kolei w Zgierzu zwierzęta uciekły ze stajni i biegały po ulicach. W pierwszym zdarzeniu jadący w...

A trzeba pamiętać, że odpowiedzialność za nie ponosi właściciel. Dlatego powinien zadbać, aby właściwie zabezpieczyć miejsce hodowli i uniemożliwić ucieczkę.

Warto zatem przytoczyć. art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nim "kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany".

Ponadto "kto dopuszcza się czynu określonego w par. 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany".

Postępowanie w sprawie ostatniego zdarzenia na krajowej "10" z prowadzą policjanci z Płońska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement