Jeleń staranował myśliwego. Mężczyzna przeszedł poważne operacje

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
14-01-2022,17:55 Aktualizacja: 14-01-2022,18:08
A A A

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas jednego z polowań w okręgu chełmskim (woj. lubelskie). Leszek Kamiński, doświadczony myśliwy i zarazem bloger chciał uwiecznić jelenie z bliskiej odległości, a nagrał atak zwierzęcia, którego stał się ofiarą.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez portal “WildMen”, pan Leszek rozprowadził kolegów po lesie. Sam zajął miejsce na flance i założył na głowę kamerkę, by sfilmować jelenie.

gmina Pińczów, broń myśliwska, polowanie, Damian Stefaniec

51-latek wracający z polowania usłyszy poważne zarzuty

Policjanci z Pińczowa (woj. świętokrzyskie) w samym centrum miasta zatrzymali 51-latka, który prowadził auto mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W takim stanie mężczyzna przewoził broń myśliwską. Stróżów prawa o...

Miejsce było idealne. Stał bowiem na przesmyku pomiędzy siatkami, którym bardzo często wymykały się jelenie ze swojej ostoi. Przez krótkofalówkę dostał informację, że w jego stronę idą "grube" jelenie. Kiedy zobaczył młodego ósmaka wiedział, że nie będzie strzelał.

"Byk w ciągu kilku sekund pokonał młodą uprawę i kierował się wprost na myśliwego. Leszek próbował zejść z jego trasy i zdołał dać krok w lewo, co być może uratowało mu życie. Niestety, byk widząc przed sobą człowieka położył wieniec i staranował przeciwnika" - czytamy w "WildMen".

Zwierzę prawdopodobnie opierakiem trafiło myśliwego w lewe oko i przebiło oczodół. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł bardzo poważne operacje. Na szczęście mięśnie i nerwy oka są całe, a opuchlizna jest coraz mniejsza.
 

źródło: "WildMen"

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE