Instytut dostanie miliony złotych dofinansowania

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Jacek Walczak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-01-2021,9:55 Aktualizacja: 15-01-2021,10:16
A A A

5,8 mln zł dofinansowania otrzyma Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wręczył dyrektor prof. Dorocie Konopackiej symboliczny czek.

W przekazaniu czeku udział wzięli także Ewa Wendrowska, radna samorządu województwa łódzkiego oraz dr Waldemar Kiszczak, pracownik naukowy instytutu.

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, hodowla roślin sadowniczych i warzywnych

Instytut Ogrodnictwa otrzyma status państwowego instytutu badawczego

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych rządu na czwarty kwartał br. zakłada, że Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach będzie miał status państwowego instytutu badawczego. "Nadanie...

IO powstał przez połączenie dwóch skierniewickich jednostek badawczo-rozwojowych: Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka i Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka.

Program badawczy Instytutu obejmuje wszystkie zagadnienia związane z produkcją ogrodniczą, począwszy od badań nad biologicznymi podstawami produkcji owoców, warzyw i roślin ozdobnych przez m.in. biotechnologię, genetykę i hodowlę twórczą roślin ogrodniczych, agrotechnikę, szkółkarstwo, ochronę zasobów genowych roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych, uprawę grzybów jadalnych czy przetwórstwo.

W Instytucie wyhodowano ponad 200 odmian roślin sadowniczych i warzywnych, które mają znaczący udział w polskiej produkcji ogrodniczej. W placówce opracowano i wdrożono do praktyki nowoczesne technologie przechowywania dzięki czemu owoce i warzywa są dostępne na rynku przez cały rok.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj