Gromy na rolników za Dudę. Niech sami kupują swoją żywność

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-07-2020,10:00 Aktualizacja: 19-07-2020,10:14
A A A

Fora internetowe i media społecznościowe pełne są głosów niezadowolonych wyborców, którzy nie zostawiają suchej nitki na rolnikach za to, że ci w zdecydowanej większości poparli reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Wszystkie wpisy można streścić do haseł: "Nie kupuję już polskich produktów, a te z zagranicy", "Niech nasi rolnicy sami kupują swoją żywność. I tak jest kiepska", "Niech im Duda da. Ode mnie nie dostaną", "Kiedyś kupowałam, bo polskie, od dziś nie będę, bo pisowskie".

wybory prezydenckie, obszary wiejskie, andrzej duda, rafał trzaskowski

Wieś znów poparła Dudę, miasta głosowały na Trzaskowskiego

Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim na wsi, gdzie uzyskał 63,2 proc. głosów. Kandydat KO miał przewagę w małych, średnich i dużych miastach, ale przegrał walkę o fotel prezydencki w II turze wyborów. Według sondażu IPSOS dla...

Przeciwników starego-nowego prezydenta najwyraźniej rozzłościła wieść, że zyskał głosy aż 81 proc. rolników. I dali temu upust. Ale też jak to w sieci bywa, na odpowiedzi nie trzeba było długo czekać.

Najbardziej wydaje się rozsądne opinie wskazywały na to, że realizowanie akcji "nie kupuj od polskiego rolnika" będzie podkopywać całą polską gospodarkę, a miejsca pracy mogą stracić także jej uczestnicy.

Na rolnictwie opierają się bowiem pośrednicy, przetwórstwo, producenci maszyn, środków do produkcji rolnej, itp., itd. A o tym jak to wszystko jest ze sobą powiązane można się było przekonać choćby w okresie zamrożenia wielu działalności z powodu koronawirusa.

Jednocześnie trzeba dodać, że za gremialne poparcie dla Andrzeja Dudy spływały też dla rolników podziękowania. Wystosował je m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

"To jest coś, czego nie byłem wstanie nigdy przewidzieć, ale jestem za to serdecznie wdzięczny! Tym bardziej, że była to ocena jego (prezydenta - red.) pięcioletniej kadencji i ocena skuteczności polityki Prawa i Sprawiedliwości, wspieranej przez Andrzeja Dudę, inicjowanej i inspirowanej przez Pana Prezydenta, polityki wobec obszarów wiejskich i rolnictwa, gdzie również jakiś niewielki udział wniosłem jako minister rolnictwa od dwóch lat. Dziękuję Państwu za tę dobrą ocenę!" - napisał szef resortu na swoim facebookowym profilu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu