E-learning trudny w realizacji, ale potrzebny uczelniom rolniczym

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-03-2015,16:15 Aktualizacja: 24-03-2015,16:43
A A A

Wydział Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zorganizował konferencję dydaktyczną, podczas której zaprezentowano wyniki pilotażowego programu kształcenia na odległość.

Kształcenie zdalne z wykorzystaniem metody blended-learning wystartowało na wydziale w roku akademickim 2009/2010. Wszystko dzięki wsparciu środków europejskich.

O tym, że e-learning w przyszłości będzie coraz szerzej stosowany na uczelniach rolniczych jest przekonana prof. dr hab. Grażyna Garbaczewska, dziekan Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW. - Nowa metoda, zwłaszcza na początku wymaga wielu środków i wielu dobrze przygotowanych zespołów, ale daje wymierne efekty - przyznaje prof. Garbaczewska.

Podkreśla, że opracowano i przeprowadzono pełny cykl kształcenia w trybie e-learningowym w formie dwóch pilotażowych studiów niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku rolnictwo na poziomie inżynierskim i magisterskim.

Zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z konferencji. Spotkanie "E-lerning w kształceniu studentów na uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych" odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!