Dziecko ciężko ranne w wypadku. 12-latek wiózł pijanego sąsiada

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-09-2020,14:55 Aktualizacja: 09-09-2020,14:55
A A A

Nieszczęśliwemu wypadkowi w gospodarstwie rolnym uległ 4-letni chłopiec. 12-latek prowadził z kolei ciągnik rolniczy, którym wiózł pijanego sąsiada.

W miejscowości Rozwory (pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie) - jak podaje portal mojaostroleka.pl - dziecko włożyło nogę w pracujące urządzenie i prawdopodobnie straciło stopę.


policja, dziecko za kierownicą ładowarki, warmińsko-mazurskie

Dziecko prowadziło ładowarkę teleskopową

Zaledwie 4-letni chłopiec, kierując ładowarką teleskopową, jechał publiczną drogą gruntową z terenu gospodarstwa na pole uprawne i tam wykonywał prace. Jego ojciec znajdował się w tym czasie w innej maszynie. Zgłoszenie o tym, że  na jednym z...

- Według wstępnych ustaleń policji, matka zajmowała się w domu trójką małych dzieci: dwojgiem kilkuletnich i jednym niemowlęciem. Gdy kobieta usypiała najmłodsze, dwójka starszych wyszła do obory, gdzie pracował ojciec. Jeden z chłopców miał wypadek i z urazem stopy został zabrany do szpitala w Warszawie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - powiedział portalowi podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej komendy.

Stróże prawa z komendy powiatowej w Mońkach (woj. podlaskie), patrolując ulice miejscowości Jaświły, zauważyli z kolei ciągnik rolniczy, którym kierowało dziecko.

"Na miejscu pasażera siedział dorosły mężczyzna. Osoby na widok radiowozu zamieniły się miejscami. Jak się okazało, 33-latek, opiekując się 12-letnim sąsiadem, pozwolił mu kierować ciągnikiem. Jakby tego było mało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych" - opisuje moniecka komenda.

33-latek stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ustalają także zakres jego odpowiedzialności w związku z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj