Drzewo uderzyło pilarza w głowę. Młody mężczyzna zmarł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2020,9:15 Aktualizacja: 12-06-2020,9:21
A A A

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku podczas wycinki drzew w lesie, w wyniku którego zmarł 23-letni mężczyzna. Policjanci apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności podczas takich prac.

Do tragedii doszło w okolicach miejscowości Gumieniec (pow. bytowski, woj. pomorskie). Natychmiast po zgłoszeniu zostały tam wysłane służby ratownicze.

wypadek w lesie, warmińsko-mazurskie, ranna kobieta

Wypadek przy ścince drzew. Po ranną przyleciał śmigłowiec

Spadające drzewo uderzyło pracownicę zakładu usług leśnych. Do tego groźnego wypadku doszło 20 maja podczas ścinki drzew w okolicach wsi Pianki (pow. piski, woj. warmińsko-mazurskie). Po tym jak spadające drzewo uderzyło wykonującą prace leśne...

"Jak się okazało, w wyniku zdarzenia na miejscu zmarł 23-letni mężczyzna wycinający drzewa. Funkcjonariusze pracujący na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków"- podaje Komenda Powiatowa Policji w Bytowie.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że 23-latek pracował w lesie z trzema innymi osobami. Dokonywał wycinki drzew, a pozostali prowadzili prace porządkowe i ściągali powalone kłody.

"Podczas pracy jedno ze ściętych drzew, upadając, najprawdopodobniej odbiło się od drugiego i zraniło 23-latka w głowę. Kiedy pozostali pracownicy zorientowali się, że doszło do wypadku, próbowali ratować poszkodowanego i wezwali na miejsce służby ratownicze" - relacjonują bytowscy stróże prawa.

Prowadzone przez nich czynności były nadzorowane przez prokuratora. Na jego polecenie ciało 23-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. O zdarzeniu poinformowano także Państwową Inspekcję Pracy. Co istotne, osoby pracujące z 23-latkiem były trzeźwe.

"Policjanci apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności podczas prac leśnych. Nieodpowiednio prowadzona wycinka drzew może prowadzić do tragicznych zdarzeń" - ostrzega bytowska KPP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement