Druhna i druh z OSP zginęli w trakcie wyjazdu do śmiertelnego wypadku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Dariusz Sokolnik PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
15-09-2023,8:55 Aktualizacja: 15-09-2023,9:00
A A A

Policjanci pracują na miejscu śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek nad ranem w Żukowie (Pomorskie). Zginęło dwoje strażaków, którzy jechali do śmiertelnego wypadku.

Jak przekazała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zdarzenia doszło o godz. 3.40 w Żukowie.

„Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP” - relacjonowała.

kpp działdowo, osp rumian, akcja, wypadek, zdarzenie, śmierć strażaka, druh

Zginął 48-letni druh z OSP. Podczas akcji najechał go kolega wozem strażackim

Wskutek wypadku, do którego doszło na drodze w gminie Rybno, nie żyje strażak z OSP Rumian - podała we wtorek warmińsko-mazurska policja. Jak ustalono, kierujący wozem strażackim OSP najechał na kolegę stojącego za pojazdem. 48-latek zmarł w...

Dodała, że na miejscu pracują policjanci z Kartuz oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

„Skierowany został na miejsce policyjny psycholog, który udziela wsparcia uczestnikom wypadku oraz osobom, które pracują na jego miejscu. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenie na czas pracy grupy dochodzeniowo-śledczej śledczej oraz wyznaczają objazdy. Centrum Żukowa do miejscowości Miszewo jest zamknięte na czas działań służb. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Pępowo" - podała Karina Kamińska.

Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tragicznego wypadku.

--------------------------------------------------------------

Komunikat Komendy Głównej PSP:

„Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci druhny Karoliny oraz druha Łukasza z OSP Żukowo (powiat kartuski w woj. pomorskim).

W piątek 15 września 2023 roku w godzinach nocnych, podczas dojazdu do zdarzenia miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodu OSP Żukowo, w wyniku którego dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech kolejnych odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo”.

„O godz. 18 we wszystkich jednostkach PSP i OSP włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi” – dodano na Facebooku PSP.

Poleć
Udostępnij