Dramat w gospodarstwie. Mężczyzna stracił życie w silosie zbożowym

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-12-2020,14:15 Aktualizacja: 10-12-2020,14:21
A A A

Mimo wysiłków ratowników medycznych i świadków zdarzenia, nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyźnie, który wykonywał prace w silosie zbożowym.

Do tragedii doszło w jednym z gospodarstw rolnych pod Pyrzycami (woj. zachodniopomorskie). Zespół ratownictwa medycznego został tam wezwany z powodu zasłabnięcia mężczyzny.


siedlec, powiat strzelecki, Krzysztof Letki, mężczyzna w silosie paszowym

Mężczyzna wpadł do silosu paszowego. W ciężkim stanie trafił do szpitala

Stróże prawa wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w powiecie strzeleckim (woj. opolskie). Mężczyzna wpadł do pustego silosu i doznał poważnych obrażeń. 2 listopada wieczorem do Komendy Powiatowej...

"W trakcie drogi do chorego dyspozytor zaktualizował powód wezwania na bardzo dramatyczny: nagłe zatrzymanie krążenia" - relacjonuje na facebookowym profilu Ratownictwo Medyczne Pyrzyce.

Po przybyciu do gospodarstwa ratownicy rozpoczęli czynności reanimacyjne, przejmując pacjenta od świadków zdarzenia, którzy prawidłowo rozpoznali oznaki zatrzymania krążenia i już przed przyjazdem ZRM rozpoczęli uciski klatki piersiowej.

"Wszystkie przeprowadzane zabiegi utrudniał fakt, że do zdarzenia doszło w silosie zbożowym..." - wskazali ratownicy.

Na miejscu pracowali też strażacy z PSP w Pyrzycach, którzy ułatwili dostęp do poszkodowanego, wycinając dziurę w silosie. Dodatkowo zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, mimo godzinnej walki o życie mężczyzny, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane przez śledczych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj