Cielak i prosięta padły łupem złodziejki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2022,8:45 Aktualizacja: 06-05-2022,8:49
A A A

32-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego (woj. mazowieckie) została zatrzymana do sprawy kradzieży cielaka z gospodarstwa. Jak się okazało, nie była to jej jedyna kradzież zwierzęcia hodowlanego.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży kilkudniowego cielaka z gospodarstwa we wsi Obrąb. Pokrzywdzona oszacowała wartość zwierzęcia na 1 tys. złotych.

złodziej z remizie OSP, Sława, powiat wschowski, Maja Piwowarska

Splądrował wóz OSP, wpadł w ręce kryminalnych

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na początku kwietnia wszedł na teren remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie (pow. wschowski, woj. lubuskie) i splądrował wóz bojowy. Z relacji zgłaszającego przestępstwo wynikało,...

Sprawą zajęli się funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego wyszkowskiej komendy oraz z posterunku w Zabrodziu.

- Dzięki zaangażowaniu policjantów z miejscowego posterunku oraz ich dobremu rozpoznaniu lokalnego środowiska, szybko udało się wyjaśnić i zatrzymać sprawczynię kradzieży zwierzęcia. Mundurowi podejrzewali, że za kradzieżą cielaka stoi 32-latka. Pojechali do miejsca jej zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych odnaleźli skradzione zwierzę - informuje kom. Damian Wroczyński, oficer prasowy wyszkowskiej KPP.

Skradziona krowa wróciła do właścicielki, a zatrzymana 32-latka trafiła do celi. Początkowo nie przyznawała się do kradzieży i zmieniała wersję, skąd pochodził cielak. Po nocy spędzonej w celi i usłyszeniu zarzutu kradzieży przyznała się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed sądem będzie odpowiadać nie tylko za to. W trakcie czynności policjanci z Zabrodzia ustalili bowiem, że kilka tygodni wcześniej ukradła w gminie Jadów dwa prosięta. Zwierzęta również zostały odzyskane i trafiły do właścicieli.  

- Śledczy z Komisariatu Policji w Jadowie przedstawili 32-latce zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia - przekazuje kom. Wroczyński.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu