Chciał ukraść sąsiadowi kolejny pojazd. Ciężarówkę próbował "odpalić" kluczykiem od korka wlewu paliwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-12-2023,8:40 Aktualizacja: 30-12-2023,16:02
A A A

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał ukraść ciągnik siodłowy z naczepą z terenu prywatnej posesji. Okazało się, że to sąsiad właściciela pojazdu. Usłyszał on zarzut.

Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach (pow. krakowski, woj. małopolskie) otrzymał 27 grudnia zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży ciągnika siodłowego z naczepą, zaparkowanego na terenie prywatnej posesji w powiecie krakowskim. Na miejsce zostały wysłane patrol i grupa dochodzeniowo-śledcza.

„Okazało się, że do kradzieży nie doszło, bo złodziej miał trudności z uruchomieniem pojazdu. Policjanci ustalili, że sprawca dostał się do wnętrza kabiny, gdzie znalazł kluczyk do odbezpieczania korka wlewu i próbował ‘odpalić’ nim silnik. Kluczyk jednak uległ złamaniu wewnątrz stacyjki. Dodatkowo złodziej pozostawił w pojeździe pustą butelkę i puszkę po piwie, a także niedopałek papierosa” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Na miejscu śledczy wykonali oględziny, zabezpieczając kilka śladów. Szybko wyszło na jaw, kto stoi za próbą włamania.

„Okazał się nim 29-letni sąsiad pokrzywdzonego, który w przeszłości dwukrotnie dokonał kradzieży jego pojazdów. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany i usłyszał w komisariacie zarzut usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności” – wskazują stróże prawa.

Poleć
Udostępnij