Będzie więcej pszczół i miodu. Posadzą drzewa przy drogach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-04-2018,12:10 Aktualizacja: 20-04-2018,12:26
A A A

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczyna akcję sadzenia drzew miododajnych. To odpowiedź na oczekiwania pszczelarzy, którzy postulowali, by samorządy włączyły się w nasadzenia.

Warmia i Mazury jest jednym z niewielu regionów w Polsce, gdzie liczba pszczół rośnie. By utrzymać tę tendencję, samorząd województwa rozpoczyna wzdłuż dróg sadzenie lip drobnolistnych i klonów zwyczajnych. Na ten cel Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie otrzymał ponad 511 tys. zł - informuje portal olsztyn24.com

pszczoły, pszczelarstwo, bakterie z rodzaju Lactobacillus, bakterie pszczół, University of California

Pszczoły też wykorzystują kultury bakteryjne

Nowo odkryte bakterie mogą pomagać dzikim pszczołom w odżywianiu ich młodych - informuje "International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology". Naukowcy z University of California w Riverside (UCR) zidentyfikowali trzy...

- Akcja jest odpowiedzią na oczekiwania pszczelarzy, którzy postulowali, by samorządy włączyły się w nasadzenia drzew miododajnych. W tym roku rozpoczynamy nasadzenia przy trzech drogach wojewódzkich, na terenie powiatu kętrzyńskiego, mrągowskiego i giżyckiego - mówiła podczas konferencji prasowej Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa.

Działania na rzecz rozwoju pszczelarstwa nie były jednak jedynym tematem spotkania. Posłanka Urszula Pasławska poruszyła problem ASF. Wirus dotarł do tego województwa i coraz bardziej niepokoi tamtejszych rolników.

- Z afrykańskim pomorem świń, który trafił już do czterech powiatów na Warmii i Mazurach, wiąże się duże niebezpieczeństwo. Oczekujemy na działania rządu, który w tej kwestii absolutnie nie robi nic. Zamiast kontrolować rolników, powinien znaleźć sposób na ich wsparcie - powiedziała.

Parlamentarzystka dodała, że w sprawie tej choroby złożyła interpelację poselską do Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa.
 

źródło: olsztyn24.com

Poleć
Udostępnij
Skomentuj