Ardanowski zwraca uwagę na problem uregulowania rynku rolnego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
14-12-2022,11:40 Aktualizacja: 14-12-2022,11:35
A A A

Trzeba dążyć do tego, by udział rolników w tym, co klient płaci za żywność przy kasie był większy - stwierdził w środę szef prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski.

Były minister rolnictwa zwrócił uwagę w Politycznym Graffiti w Polsat News na problem uregulowania rynku rolnego. Jego zdaniem należy doprowadzić do tego, "by rolnicy trochę lepiej zarabiali z produkcji". Zaznaczył, że trzeba dążyć do tego, żeby udział rolników w tym, "co klient płaci przy kasie na końcu łańcucha od producenta surowca przez pośredników niepotrzebnych całkowicie, był większy".

wieś, krajobraz, gospodarstwo

Przetrwanie Zjednoczonej Prawicy rostrzygnie się na wsi

Przetrwanie Zjednoczonej Prawicy i wygranie przez nią wyborów parlamentarnych w dużej mierze rozstrzygnie się na wsi; nikt w Polsce nie wygrał wyborów przy niechęci wsi - ocenił poseł PiS, były minister rolnictwa Jan Krzysztof...

Według Ardanowskiego ze względu na rozdrobnienie gospodarstw w Polsce pośrednicy mają się często lepiej niż rolnicy. "Przetwórstwo, handel i dystrybucja - wszyscy muszą się posunąć i temu rolnikowi troszeczkę miejsca zrobić" - wyjaśnił Ardanowski.

Jak podkreślił były minister rolnictwa, należy uzależnić pomoc publiczną dla przedsiębiorców od ich kooperacji z rolnikami. Dodał, że drugą kwestią jest aktywna działalność holdingu spożywczego, który kilka miesięcy temu powołał rząd.

Polska Grupa Spożywcza rozpoczęła działalność w kwietniu br. To największa państwowa spółka zajmująca się produkcją, przechowywaniem i sprzedażą żywności. Celem jej utworzenia jest budowanie silnego podmiotu spożywczego.

 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu