Ardanowski przebił Jurgiela. Rozdał ponad 260 milionów premii i nagród

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
01-03-2019,15:00 Aktualizacja: 01-03-2019,15:03
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa sowicie wynagrodził pracowników urzędów podległych swojemu resortowi. W 2018 roku wypłacił 264 miliony 102 tysiące zł premii i nagród.

Rok temu za rozdawanie pieniędzy podatników krytykowany był minister Krzysztof Jurgiel, który na konta docenionych pracowników przelał 173 mln zł - przypomina "Wirtualna Polska". Jak się okazuje jego następca przebił to osiągnięcie o 91 mln zł.

arimr, spór o płace, odejścia z arimr, nszz solidarność, pogotowie strajkowe, nagrody w arimr

Kadra kierownicza ARiMR dostaje coraz wyższe nagrody

Z niecałych 4 do ponad 6,5 mln złotych wzrosły rok do roku (2016-2017) nagrody przyznane szeroko rozumianej kadrze kierowniczej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W kwietniu 2018 r. do Krzysztofa Jurgiela, ówczesnego ministra...

Najwięcej premii, nagród i trzynastek (to rzekomo uzupełnienie niskich pensji) wypłacono urzędnikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - 99,3 mln zł. 67 mln zł trafiło natomiast do pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Premie i nagrody trafiły również do podległych Ardanowskiemu instytutów naukowych, ośrodków wsparcia rolników, a nawet Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Resort przygotował zestawienie nagród w odpowiedzi na interpelację Doroty Niedzieli i Kazimierza Plocke, posłów Platformy Obywatelskiej.

W dokumencie czytamy, że ministrowi rolnictwa podlega 31 tys. pracowników, czyli na każdego przypada średnio 8362 zł brutto "dodatków" rocznie.

Szef resortu zapewnia, że on, sekretarze oraz podsekretarze stanu w resorcie nie otrzymali nagród, premii oraz "trzynastek".
 

źródło: "Wirtualna Polska"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj