39-latek zatrzymany po ataku na blokujących wycinkę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
31-05-2021,8:45 Aktualizacja: 31-05-2021,8:48
A A A

Śledczy wytypowali sprawce napaści na aktywistów przyrodniczych, organizujących protest przeciwko wycince lasów projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. 39-latek okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia.

21 maja policjanci interweniowali na drodze w lesie pomiędzy miejscowościami Makowa i Arłamów (woj. podkarpackie). Pięciu mężczyzn miało "odwiedzić" protestujących przedstawicieli Inicjatywy Dzikie Karpaty.

Inicjatywa Dzikie Karpaty, Turnicki Park Narodowy, wycinka drzew, Arłamów, Pogórze Przemyskie

Napaść na protestujących przeciwko wycince lasu

Protestujący przeciwko wycince lasów projektowanego Turnickiego Parku Narodowego zostali zaatakowani. W ruch poszedł prawdopodobnie kij bejsbolowy. Policja zastrzega, że sprawa jest na etapie wyjaśniania. "Pokojowy protest przeciwko...

Jeden z nich uszkodził pojazd uczestniczki protestu, natomiast drugą kobietę uderzył w nogę. Od tamtego czasu stróże prawa prowadzili czynności i poszukiwali napastnika.

"Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany 39-latek może przebywać na terenie Rzeszowa, w jednym ze sklepów przy ul. Ślusarczyka. Dzięki współpracy z policjantami komend wojewódzkiej i miejskiej w Rzeszowie, mężczyzna został zatrzymany. 39-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sądy w Rzeszowie i w Przemyślu, m.in. do odbycia kary dwudziestu miesięcy pozbawienia wolności" - podaje Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zmuszania osoby groźbą lub przemocą do określonego zachowania i uszkodzenia mienia. Później został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj