107 osób pracowało nielegalnie przy mięsie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2020,9:55 Aktualizacja: 09-07-2020,9:58
A A A

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontynuują kontrole legalności zatrudnienia pracowników z zagranicy m.in. w gospodarstwach rolnych i zakładach przetwórstwa spożywczego.

Przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w pierwszym półroczu br. przeprowadzili 97 takich kontroli. Objęły ponad 3 tys. 100 obcokrajowców, z których - jak się okazało - prawie 700 powierzono pracę nielegalnie.

pracownicy z ukrainy, prawo,

W jaki sposób legalnie zatrudniać cudzoziemca do czasu ustania epidemii?

W związku z prowadzeniem stanu epidemii koronawirusa Unia Europejska podjęła decyzję o zamknięciu granic. Obecnie wjazd jak i wyjazd z Polski jest praktycznie niemożliwy, także dla obywateli Ukrainy, którzy podejmują pracę w Polsce.  ...

W większości byli to obywatele Ukrainy zatrudnieni przez agencje pośrednictwa pracy oraz firmy prowadzące działalność w różnych branżach.

Agencja pośrednictwa pracy z siedzibą w Wielkopolsce wysłała na przykład na Mazury 108 obcokrajowców. Podczas kontroli pogranicznicy stwierdzili, że 107 z cudzoziemców nielegalnie pracowało w zakładach mięsnych.

"Od początku roku do 30 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 61 wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto nałożyli 54 grzywny w drodze mandatu karnego na kwotę blisko 16 tys. 500 zł. Sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom, którzy zatrudniali pracowników z Ukrainy, Bangladeszu, Białorusi, Gruzji, Indonezji, Mołdawii, Mongolii, Nepalu i Uzbekistanu grzywny na łączną kwotę blisko 131 tys. zł" - wylicza W-MOSG.
 

Poleć
Udostępnij