Złoty Equator i platynowa Emandoria

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR | redakcja@agropolska.pl
28-11-2018,11:35 Aktualizacja: 28-11-2018,11:52
A A A

W miniony weekend rozegrany został Championat Świata Koni Arabskich w Paryżu. Equator sięgnął po tytuł Czempiona Świata Ogierów Starszych, a Emandoria została uhonorowana tytułem Platynowej Czempionki Świata.

Co ważne, oba konie pochodzą ze Stadniny Koni Michałów, nad którą Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa sprawuje nadzór właścicielski.

Stadninę Koni Michałów reprezentowało sześć koni: roczna EL BELLISIMA (Ascot DD - Ekliptyka po Ekstern) - Top Ten Championatu Świata Klaczy Rocznych, z takim samym tytułem powróciła z Paryża trzyletnia EMANOLLA (Vitorio TO - Emandoria po Gazal Al Shaqab).

Pride od Poland 2019, konie, aukcja, Janów Podlaski, aukcja w Janowie Podlaskim, KOWR

Aukcja i pokaz koni arabskich odbędą się w 2019 roku w Janowie Podlaskim

Aukcja "Pride of Poland" i czempionat koni arabskich w przyszłym roku odbędą się w Janowie Podlaskim w drugi weekend sierpnia - poinformował w środę resort rolnictwa. Decyzja została podjęta przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa...
Ostatni koń trenowany w Michałowie i startujący w Paryżu, to aktualna Championka Europy, siwa WILDONA (Shanghai E.A. - Wilda po Gazal Al Shaqab), która swój debiut na francuskim Salonie Konia ukończyła również z tytułem Top Ten Championatu Świata.

Pozostałe konie własności i hodowli SK Michałów zaprezentowane w Paryżu to przebywające w dzierżawie: PUSTYNIA KAHILA (Kahila Al Shaqab - Pustynna Malwa po Ekstren) - 8 miejsce w klasie oraz ogier EQUATOR (QR Marc - Eklptyka po Ekstern), który zdobył złoty medal w kategorii ogierów starszych i  został wybrany nowym Championem Świata oraz otrzymał nagrodę dla najwyżej ocenionego konia pokazu.

Oprócz ogromnego sukcesu Equatora w Paryżu tytułem Platynowej Czempionki Świata została uhonorowana czternastoletnia EMANDORIA (Gazal Al Shaqab - Emanda / Ecaho), czym zakończyła swoją bogatą karierę i pożegnała się z ringami pokazowymi.

EQUATOR, EMANDORIA, PUSTYNIA KAHILA, jak również GALERIDA (Shanghai E.A. - Galilea / Laheeb), która nie startowała w Paryżu, szczęśliwie wróciły 27 listopada br. wraz z pozostałymi końmi i pracownikami Stadniny do Michałowa - podkreśla Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj