Wprowadzono regulowane ceny na chleb, mleko i cukier

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Natalia Dziurdzińska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2020,8:50 Aktualizacja: 19-05-2020,8:54
A A A

W życie weszło rozporządzenie rządu Ukrainy w sprawie wprowadzenia regulowanych cen m.in. na mleko, cukier, chleb i kaszę gryczaną. Regulacje mają obowiązywać do końca ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Rozporządzenie dotyczy cen w handlu detalicznym. Jak zaznaczono, podmioty gospodarcze są zobowiązane do zgłaszania zamiaru podnoszenia cen detalicznych na wskazane towary o ponad 5 proc.

ceny żywności, Marian Podstawka, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Pogoda w maju zadecyduje o cenach żywności

Susza związana z bezśnieżną zimą i niedostatecznymi opadami deszczu wiosną zwiastuje słabe zbiory zbóż i wczesnych owoców. Decydujący będzie jednak maj - jeśli wyrówna niedobory wilgoci w glebie, sytuacja może się...

Ukraiński rząd już 22 kwietnia podjął decyzję o wprowadzeniu regulowanych cen na 10 produktów spożywczych, niektóre leki, środki dezynfekujące i środki ochrony osobistej - przypomina Ekonomiczna Prawda.

Wśród artykułów spożywczych objętych restrykcjami są m.in. kasza gryczana, cukier, chleb żytnio-pszenny, niegazowana woda mineralna. Regulowane ceny wprowadzono też np. na paracetamol, rękawiczki ochronne, maseczki medyczne czy okulary ochronne.

Ihor Petraszko, minister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa podkreślał, że wprowadzenie regulowanych cen pozwoli na utrzymanie cenowej stabilizacji podstawowych towarów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj