Większość Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
28-04-2019,8:55 Aktualizacja: 28-04-2019,9:03
A A A

Ponad dwie trzecie Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się w ostatnich latach. Rezultatem tej opinii, potwierdzonej w najnowszym sondażu, jest znaczny spadek sprzedaży tych owoców.

Z ankiety przeprowadzonej przez instytut badania rynku owoców i warzyw wynika, że 72 procent Włochów jest rozczarowanych smakiem kupowanych truskawek.

Według ponad połowy mieszkańców Włoch smak ten wręcz znacznie się pogorszył.

ministerstwo rolnictwa, jabłka, producenci owoców, firmy przetwórcze

Propozycje cen dla kontraktów producentów owoców miękkich z przetwórcami

Resort rolnictwa opublikował w czwartek projekt umowy kontraktacyjnej wraz z przedziałami cenowymi na sezon 2019 dla owoców miękkich. - To propozycja dla tegorocznych kontraktów zawieranych między producentami owoców miękkich a...

Jak zauważono, w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż tego owocu będącego symbolem wiosny spadła w kraju o 3 tysiące ton.

To niezadowolenie klientów skłoniło naukowców do tego, by szukać rozwiązania. Włoska Rada ds. Badań w Rolnictwie i Analizy Gospodarki Rolnej studiuje możliwość stworzenia nowych odmian truskawek, które - jak wyjaśniono - miałyby atrakcyjny dla zmysłów smak poziomek, osiągnięty wyłącznie drogą naturalną, a nie laboratoryjną.

Rozczarowanie obecnym smakiem i jakością jest tak duże, że ponad 60 procent konsumentów gotowych jest zapłacić więcej, by oszczędzić sobie przykrych niespodzianek - podkreśla się w szczycie sezonu na truskawki we Włoszech.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement