Ukraińscy przewoźnicy rozpoczną protest na granicy z Polską

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
19-02-2024,12:15 Aktualizacja: 19-02-2024,12:20
A A A

W odpowiedzi na blokowanie granicy przez polskich rolników ukraińscy przewoźnicy we wtorek (20 lutego) rozpoczną akcję protestacyjną na trzech przejściach granicznych z Polską - powiadomił w poniedziałek ukraiński serwis Ukrinform.

Demonstracja ma odbywać się na trzech przejściach granicznych: Rawa Ruska-Hrebenne, Krakowiec-Korczowa i Szeginie-Medyka. Akcja ma trwać całodobowo do 15 marca albo do czasu odblokowania granicy przez polskich protestujących - poinformowano.

"Celem pokojowego zgromadzenia jest wyrażenie protestu przewoźników z Ukrainy wobec blokowania ruchu transportu towarowego, rozpoczętego (w Polsce) w listopadzie 2023 roku. Powoduje to duże straty finansowe dla branży międzynarodowych przewozów drogowych Ukrainy, eksporterów i importerów z obu krajów i gospodarki Ukrainy, a także osłabia zdolności obronne (naszego kraju) w warunkach stanu wojennego" - oświadczył Wołodymyr Mychałewycz, szef organizacji Międzynarodowi Przewoźnicy Drogowi Ukrainy.

Jak przekazał Ukrinform, organizator akcji "będzie zapewniać kontrolę i porządek przejazdu przez te przejścia, nie pozwalając polskim ciężarówkom na objazd ogólnej kolejki ciężarówek".

Według danych ukraińskiego resortu infrastruktury, w kolejkach na granicy po polskiej stronie stoi około 3 tys. ciężarówek.

Poleć
Udostępnij