Tysiące gospodarstw do likwidacji w związku z planami redukcji emisji tlenku azotu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Andrzej Pawluszek PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-07-2022,8:00 Aktualizacja: 22-07-2022,12:33
A A A

Ze względu na realizację planów dotyczących redukcji emisji tlenku azotu ponad 25 proc. holenderskich gospodarstw będzie musiało zostać zlikwidowanych - wynika z obliczeń ministerstwa finansów.

Raport resortu ujawniony przez dziennik "NRC" po raz pierwszy daje wgląd w to, jak bardzo sektor rolniczy, obejmujący w Niderlandach ok. 40 tys. gospodarstw hodowlanych, będzie dotknięty realizacją rządowych planów, które przewidują redukcję emisji tlenku azotu o 70 procent do 2030 roku.

protesty rolników w Holandii, ograniczania emisji tlenku azotu, Bleiswijk, Heerenveen

Policja strzelała do rolników. Kolejne osoby trafiają do aresztów

Holenderska policja aresztowała w czwartek wczesnym rankiem 19 rolników, w tym 9 nieletnich, którzy od 3 dni blokowali centrum dystrybucyjne supermarketów w Bleiswijk na południu kraju. Od poniedziałku protestujący rolnicy...

Ich ogłoszenie w czerwcu spowodowało burzę wśród organizacji rolniczych. W całym kraju doszło do protestów, które polegały głównie na blokowaniu autostrad i dróg lokalnych.

Farmerzy przez wiele dni utrudniali dostęp do centrów dystrybucyjnych supermarketów, co spowodowało wielomilionowe straty sieci handlowych oraz braki niektórych towarów.

Z dokumentów ministerstwa finansów, do których dotarli dziennikarze "NRC", wynika, że aby zrealizować zamierzenia gabinetu premiera Marka Ruttego, zamkniętych będzie musiało zostać 11,2 tys. gospodarstw.

Dodatkowo 17,6 tys. z pozostałych zobowiązanych zostanie do zmniejszenia liczby zwierząt hodowlanych od jednej trzeciej do prawie połowy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu