Traktor i pole wszystkich wyleczą z koronawirusa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Justyna Prus PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2020,13:15 Aktualizacja: 17-03-2020,13:20
A A A

- Traktor wyleczy wszystkich, pole wszystkich wyleczy - powiedział Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi wzywając społeczeństwo, by zachowało spokój i nie poddawało się panice.

Jego zdaniem problem problem pandemii koronawirusa w mniejszym stopniu dotyczy mieszkańców wsi. - Przyjemnie jest widzieć w telewizji, jak ludzie pracują na traktorach, nikt nie mówi o wirusie - ocenił.

wirus ASF, ASF w Lubuskiem, ASF w woj. lubuskim

Białoruś w związku z ASF wprowadza kolejne ograniczenia importowe

W związku z wykryciem ASF na terenie woj. lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego Białoruś wprowadziła czasowe ograniczenia wwozu pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego - poinformował w poniedziałek Główny Lekarz...

Zdaniem Łukaszenki nie należy ulegać panice z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Prezydent ocenił też, że jego kraj wybrał prawidłowy model walki z pandemią.

- Trzeba działać tak, jak my obecnie: w przypadku najmniejszego podejrzenia sprawdzamy człowieka; potrzebna jest kwarantanna - proszę bardzo. Właśnie tak - trzeba działać punktowo, profesjonalnie - mówił białoruski lider.

Oficjalnie na Białorusi potwierdzono dotąd 36 przypadków zakażenia Covid-19.

Władze w Mińsku zapowiedziały, że nie zamierzają zamykać granic, chociaż zrobili to ich sąsiedzi, włącznie z Rosją, z którą Białoruś tworzy Państwo Związkowe.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu