Rolnicy starli się z policją. Burmistrz wprowadził stan nadzwyczajny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Andrzej Pawluszek PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-08-2022,14:15 Aktualizacja: 02-08-2022,14:35
A A A

W centrum Almelo we wschodniej Holandii doszło do starcia protestujących farmerów z policją. Burmistrz miasta wydał zarządzenie o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego w centrum.

Po przyjęciu na początku czerwca przez rząd Holandii planu redukcji emisji tlenku azotu o 70 proc. do 2030 roku, co ma się wiązać z koniecznością likwidacji części gospodarstw rolnych oraz redukcją liczby hodowanych zwierząt, w całym kraju dochodzi do rolniczych demonstracji.

redukcja emisji tlenku azotu, Holandia, hodowla zwierząt, Mark Rutte

Tysiące gospodarstw do likwidacji w związku z planami redukcji emisji tlenku azotu

Ze względu na realizację planów dotyczących redukcji emisji tlenku azotu ponad 25 proc. holenderskich gospodarstw będzie musiało zostać zlikwidowanych - wynika z obliczeń ministerstwa finansów. Raport resortu ujawniony przez dziennik...


W ubiegłym tygodniu władze Almelo zdecydowały, że umieszczona przed ratuszem grafika z odwróconą flagą narodową, która stała się symbolem rolniczych protestów, musi zostać usunięta 1 sierpnia. "To nie jest dzieło sztuki tylko deklaracja polityczna" - ogłosił urząd miasta.

Pod ratusz przyjechali traktorami rolnicy, którzy nie zgadzali się z decyzją władz miejskich - informuje RTV Oost. Część protestujących opuściła później okolice urzędu miasta i wówczas miało dojść do starcia z policją.

"W związku z zakłóceniami porządku publicznego burmistrz wydał zakaz dla centrum miasta" - poinformował na urząd miasta Almelo. W praktyce oznacza to, że nikt nie może przebywać w tej części miasta bez uzasadnionego powodu.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE