Kujawsko-pomorskie promuje regionalne przysmaki w Berlinie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2016,20:05 Aktualizacja: 17-01-2016,20:31
A A A

Tradycyjnie, już po raz 23., województwo kujawsko-pomorskie bierze udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Zielony Tydzień w Berlinie.

To już 81. edycja tych największych światowych targów żywności, rolnictwa i ogrodnictwa.

Przez dziesięć dni na 130 tys. metrów kwadratowych powierzchni swoją ofertę przedstawi ponad półtora tysiąca wystawców z 70 krajów. Organizatorzy zakładają, że liczba odwiedzających przekroczy 400 tysięcy.

Niemcy, żywność, Berlin, Krzysztof Jurgiel, eksport, Rosja, MRiRW, biznes

Minister Jurgiel: wysoka jakość atutem polskiej żywności

Szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział w sobotę w Berlinie, że wysoka jakość oraz konkurencyjna cena są atutami polskiej żywności na rynkach międzynarodowych. Minister uczestniczy w Zielonym Tygodniu - międzynarodowych targach...
Organizowana cyklicznie od 1926 roku impreza jest miejscem spotkań branżowych producentów i przetwórców żywności oraz ogrodników z całego świata, którzy - prezentując produkty żywnościowe wysokiej jakości, promując swoje marki i testując gusta konsumentów - mają doskonałą możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów i nowych rynków.

W tym roku stoisko województwa kujawsko-pomorskiego (hala 11.2, stoisko nr 103) na powierzchni 96 metrów kwadratowych obejmuje regionalną ekspozycję promocyjną oraz stanowiska producentów żywności, wśród których znajdą się członkowie regionalnej sieci Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze oraz firmy należące do utworzonego w 2014 roku klastra spółdzielczego Spiżarnia Kujawsko-Pomorska.

Oprócz pokazów kulinarnych i degustacji w Berlinie prezentowane są filmy promujące walory turystyczne i przyrodnicze regionu oraz produkty tradycyjne i regionalne, a także materiały informacyjne na temat warunków inwestycyjnych i gospodarczych oraz atrakcji kulinarnych i turystycznych.

Die Internationale Gruene Woche, zielony tydzień w berlinie, Pomorze Zachodnie

Pomorze Zachodnie na targach Zielony Tydzień w Berlinie

Pomorze Zachodnie po raz 14 zaprezentuje się podczas największych na świecie targów żywności i rolnictwa Zielony Tydzień, które w piątek rozpoczną się w Berlinie i potrwają do 24 stycznia. Region i swoje produkty będzie promowało tam...
Walory kulinarne i turystyczne Kujawsko-Pomorskiego przedstawiane są także w niemieckiej gazecie "Kommerzblatt".

Równolegle do targowych ekspozycji, degustacji i pokazów odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców.

Tegorocznemu Zielonemu Tygodniowi towarzyszy ponad 300 prelekcji i seminariów branżowych, wśród nich organizowana przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu (wspólnie z Niemieckim Związkiem Wędkarstwa w Poczdamie) dwudniowa konferencja na temat wymiany doświadczeń dotyczących restytucji jesiotra ostronosego w zlewni Morza Bałtyckiego.

Za przygotowanie stoiska i organizację udziału w targach odpowiada Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej (w ramach PROW 2014-2020).

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu