Krematorium dla koni już działa. Żegnają zwierzęta przy świecach i z muzyką

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2017,17:20 Aktualizacja: 09-12-2017,10:36
A A A

W Schwaebisch Hall na południowym zachodzie Niemiec rozpoczęło działalność krematorium dla koni. Pomysłodawcy przedsięwzięcia tłumaczą, że wychodzą w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom właścicieli zwierząt, którzy chcą je coraz częściej godnie pożegnać.

Martin Struck, szef Niemieckiego Związku Przedsiębiorstw Usług Pogrzebowych dla Zwierząt, cytowany przez Radio ZET, przekonuje, że za naszą zachodnią granicą rośnie zapotrzebowanie na pochówki zwierząt.

Spółki hodowli koni, Stadniny Koni i Stad Ogierów, zbigniew babalski, janów podlaski, michałowo, konie czystej krwi

Spółki hodowli koni mają coraz lepsze wyniki finansowe. Resort zapewnia

W spółkach hodowli koni nastąpiła znaczna poprawa wyników finansowych. W ubiegłym roku 7 z 14 miało straty, a w tym roku tylko 3 mają nieznaczny wynik ujemny - poinformował Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa. Polityk spotkał...

Dodaje, że krematorium powstało z myślą o właścicielach koni, którzy chcą godnie pożegnać zwierzę i nie pozwolić, by zostało przetworzone na mączkę kostną. - Kiedy umiera człowiek, istnieją ustalone rytuały. W przypadku koni czegoś podobnego dotąd brakowało - tłumaczy ekspert.

Krematorium umożliwia pożegnanie się ze zwierzęciem i organizację indywidualnej, ustalonej z właścicielami ceremonii, ze świecami i z muzyką. Koszt kremacji wynosi ok. 2-3,5 tys. euro i może trwać nawet do 8 godzin. Właściciel może zabrać prochy zwierzęcia do domu - podaje "Rzeczpospolita".

Struck zauważa, że coraz częściej zwierzęta są pełnoprawnymi członkami rodzin, zaufanym przyjacielem. Dodaje, że następnym krokiem będzie prawdopodobnie decyzja o wspólnym pochówku opiekuna ze zwierzęciem.
 

źródło: "Rzeczpospolita", Radio Zet

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!