Jaja z Ukrainy coraz popularniejsze na rynku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-10-2015,15:15 Aktualizacja: 28-10-2015,15:18
A A A

Ovostar Union NV, jeden z największych producentów jaj i produktów jajecznych na rynku ukraińskim, zwiększył ponad dwukrotnie do 172 mln sztuk eksport towarów. Na rynki zagraniczne trafia 26 proc. sprzedanych jaj.

Notowany na warszawskiej giełdzie Ovostar podał, że dane te dotyczą dziewięciu miesięcy tego roku. Prezes Borys Bielikov powiedział, że zgodnie z przyjętą strategią wzrostu organicznego, spółka stale zwiększa swoje moce produkcyjne.

- Cieszę się, że firmie udało się ponad dwukrotnie zwiększyć ilość produktów eksportowanych. Niezmiennie wysoki popyt na nasze produkty uzasadnia przyszły wzrost produkcji - dodał.

Łączna produkcja jaj zwiększyła się w pierwszych trzech kwartałach o 20 proc. do 888 mln sztuk, z czego liczba jaj sprzedanych wzrosła o 33 proc. do 656 mln.

Firma kontynuuje program inwestycyjny i podała, że we wrześniu udało jej się zakończyć budowę piątego pawilonu dla kur niosek.

Na koniec września tego roku łączna liczebność stada wzrosła o 15 proc. do 6,1 mln, z czego kur niosek przybyło 12 proc. do 4,9 mln.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement