Francja wprowadza nadzwyczajne środki wsparcia dla hodowców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
03-02-2016,14:40 Aktualizacja: 03-02-2016,15:08
A A A

Stephane le Foll, francuski minister rolnictwa ogłosił wprowadzenie nadzwyczajnych środków wsparcia o wartości 290 milionów euro dla krajowego sektora hodowlanego.

Decyzja rządu w Paryżu wynika ze spadku popytu i opłacalności produkcji zwierzęcej - informuje FAMMU/FAPA. Wsparciem zostaną objęci również hodowcy drobiu, którzy muszą się wstrzymać ze wznowieniem produkcji z uwagi na działania podjęte w walce z ptasią grypą.

trzoda chlewna, francuski eksport wieprzowiny, rynek mięsa

Francja eksportuje coraz mniej wieprzowiny

W pierwszych dziewięciu miesiącach br. francuski eksport wieprzowiny obniżył się w skali roku o 7 proc. do 319 tys. ton. W trzecim kwartale wysyłki nieznacznie wzrosły, ale kryzys na rynku w Bretanii ma nadal wpływ na handel mięsem.  ...

W ramach pakietu pomocy, 130 mln euro zostało asygnowane na rekompensaty dla producentów i wylęgarni drobiu za straty poniesione w związku z zatrzymaniem produkcji.

Niedawno Francja przyjęła nową strategię zwalczania ptasiej grypy. Hodowcy w południowo-zachodniej części kraju mają wstrzymać się na kilka miesięcy z nową produkcją kaczek i gęsi, do czasu pełnej dezynfekcji gospodarstw, ubojni i sprzętu. Produkcja będzie wznowiona w maju lub czerwcu.

125 mln euro z pakietu pomocy zostanie przeznaczonych dla producentów wieprzowiny i wołowiny, a 35 mln euro dla hodowców i handlarzy bydła, którzy ponieśli straty w związku z chorobą niebieskiego języka.

Kolejne 125 mln euro to wparcie finansowe dla rolników, którzy znajdują się w trudnej sytuacji w postaci ulg podatkowych, umorzenia kredytów oraz odroczenia płatności podatków.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement