Wiceminister aktywów państwowych: przez ostatnie lata Grupa Azoty bardzo popłynęła ze sponsoringiem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2024,9:10 Aktualizacja: 04-04-2024,9:12
A A A

Trwa proces rekrutacji do organów spółek z Grupy Azoty, w tym również do Zakładów Azotowych "Puławy" – poinformował w środę wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński. Krytycznie odniósł się do zarządzania grupą w ostatnich latach.

Wiceminister Bartmiński uczestniczył w środę w konferencji prasowej w Puławach (Lubelskie) poświęconej przyszłości Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Odpowiadając na pytania mediów stwierdził, że jest to największa spółka w Grupie Azoty i powinna być najlepiej zarządzana.

grupa azoty, finansowanie, porozumienie, aneks

Grupa Azoty się ratuje. Jest aneks do porozumienia z instytucjami finansowymi

Grupa Azoty zawarła aneks do porozumienia z 13 instytucjami finansowymi, co ma umożliwić wypracowanie długoterminowego planu restrukturyzacji Grupy - poinformowała w środę wieczorem spółka. Okres porozumienia został wydłużony do 25...

"W tej chwili (…) trwa proces rekrutacji do organów różnych spółek Grupy Azoty, w tym również do Azotów Puławy" – powiedział Bartmiński. "Będziemy stawiać na dobór fachowej, merytorycznej kadry. Mam nadzieję, że to pozwoli spółce patrzeć w przyszłość w naprawdę pozytywny sposób" – dodał.

"Przez ostatnich osiem lat Grupa Azoty bardzo popłynęła ze sponsoringiem, z brakiem należytego zarządzania, nie obudziła się w sytuacji kryzysowej. Dotyczyło to również spółki Azoty Puławy. W tym ostatnim okresie ok. 40 mln zł zostało – można powiedzieć – wydane na bezsensowny sponsoring i darowizny" – stwierdził wiceminister, dodając, że dla Polski 2050 (której jest członkiem - PAP) i rządu koalicji 15 października jest "bardzo ważne, żeby zarządzanie dużymi państwowymi spółkami odbywało się w duchu dialogu społecznego".

"Sytuacja w Puławach jest o tyle szczególna, że mamy tutaj bardzo duży zakład pracy, największy zakład pracy w regionie, jeden z największych, kluczowych zakładów chemicznych w Polsce" – powiedział wiceminister.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich