Kumoch: polska wołowina po raz pierwszy ma szansę na dużą skalę wejść na rynek chiński

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2023,9:25 Aktualizacja: 08-11-2023,18:43
A A A

Polska wołowina po raz pierwszy ma szansę na dużą skalę wejść na chiński rynek – przekazał we wtorek na Twitterze ambasador Polski w Chinach Jakub Kumoch.

W czerwcu br. miało miejsce spotkanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa z ministrem Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej. W jego trakcie podpisano m.in. dokumenty regulujące warunki eksportu grup polskich produktów na rynek chiński, m.in. protokół dotyczący mięsa wołowego oraz memorandum o porozumieniu w sprawie zapobiegania i zwalczania BSE (gąbczasta encefalopatia bydła – neurologiczna choroba bydła o potencjale zoonotycznym – PAP). "Zniesienie zakazu importu polskiej wołowiny traktujemy jako nowe otwarcie w sprawie sprzedaży polskiego mięsa" – zaznaczył wówczas szef MRiRW. Podkreślono, że podpisanie protokołów nie jest równoznaczne z zakończeniem procedur i otwarciem rynku ChRL, ale "stanowi bardzo ważny krok w tym kierunku".

Jakub Kumoch, ambasador Polski w Chinach, przekazał we wtorek na Twitterze, że "polska wołowina po raz pierwszy ma szansę na dużą skalę wejść na chiński rynek". Poinformował także, że uczestniczył jako mówca na 14th China International Meat Conference.

"W Szanghaju otworzyłem również polski pawilon na China International Import Expo i odwiedziłem siedzibę Chipolbrok, polsko-chińskiego armatora i zarazem najstarszej spółki z kapitałem zagranicznym. Każdy ambasador RP to ambasador polskiego biznesu i polskich interesów" – stwierdził Kumoch.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu