Kazachstan jednym z kluczowych partnerów gospodarczych Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2015,9:45 Aktualizacja: 06-05-2015,10:25
A A A

Są duże szanse na istotne zwiększenie eksportu artykułów rolno-spożywczych do Kazachstanu. Kraj ten jest obecnie czwartym rynkiem wśród tzw. państw wschodnich w polskim eksporcie i imporcie. Plasuje się tuż po Rosji, Ukrainie i Białorusi.

Podczas spotkania z ambasadorem Kazachstanu w Polsce Erykiem Utymbajewem wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podkreślał potrzebę intensyfikacji wzajemnych relacji.

- Dynamiczny wzrost gospodarczy Kazachstanu w naszej ocenie przekłada się na nowe możliwości współpracy polskich i kazachstańskich firm. Gospodarka kazachstańska rozwija się w ostatnich latach w tempie przekraczającym 5 proc. i pomimo dekoniunktury w gospodarce światowej nadal utrzymywana jest pozytywna dynamika wzrostu - zaznaczył wicepremier.

Podkreślił, że według wstępnych danych za 2014 r. poziom obrotów towarowych pomiędzy oboma krajami wzrósł prawie dwukrotnie i wyniósł blisko 2,2 mld dolarów. -  Coraz więcej polskich firm jest także zainteresowanych możliwościami inwestycyjnymi w Kazachstanie - przyznał Piechociński.

Poleć
Udostępnij