Eksport może być łatwiejszy. Strategia pomoże znaleźć partnerów handlowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: UMWKP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2019,13:35 Aktualizacja: 06-05-2019,13:50
A A A

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego mogą uzyskać dofinansowanie na opracowanie strategii, która ułatwi wprowadzenie swoich produktów na rynki zagraniczne.

Jest to jedna z propozycji Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego dla przedsiębiorców, której finansowanie jest możliwe ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzielonych przez Urząd Marszałkowski. 6 maja ruszyła trzecia runda naboru wniosków.

wieprzowina, eksport, kanada, usa, eksport wieprzowiny

Polska ma szansę zwiększyć eksport wieprzowiny do Kanady i USA

Polska ma w tym roku szansę zwiększyć eksport wieprzowiny do Kanady i USA - powiedzieli PAP przedstawiciele polskiego sektora mięsnego na zakończonych w czwartek międzynarodowych targach spożywczych SIAL w Toronto. Producenci polskiej żywności...
Każda wyłoniona firma może otrzymać 24,6 tys. zł dofinansowanie na usługi doradcze, pozwalające na opracowanie strategii internacjonalizacji dla startujących importerów. Ze wsparcia skorzysta 40 firm, a pula środków wynosi 984 tys. zł.

- W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym co czwartą złotówkę przeznaczamy na wspieranie przedsiębiorców. Środki kierujemy między innymi na wspieranie innowacyjności, rozwój działalności firm na zagranicznych rynkach, szkolenia dla pracowników oraz przygotowanie preferencyjnych pożyczek i kredytów. Warto sięgnąć po to wsparcie - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs jest podzielony na cztery rundy. Dziś rozpoczyna się trzecia i potrwa do 9 czerwca. Runda czwarta rozpocznie się 10 czerwca, a zakończy 7 lipca. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 56 699 54 86 i 56 699 54 84 oraz adresem e-mail: . Więcej na stronie TARR.

Nabór wniosków na opracowanie strategii internacjonalizacji jest częścią kujawsko-pomorskiego Funduszu Eksportowego, prowadzonego przez Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Izbą Przemysłowo-Handlową. Głównym jego punktem są granty dla przedsiębiorców na rozwój handlu i współpracy międzynarodowej.

Najlepszy Produkt spożywczy Pomorza i Kujaw, żywność, kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie przysmaki nagrodzone

Serek homogenizowany o smaku waniliowym oraz pieczona gęś nadziewana jabłkami z majerankiem to zwycięskie produkty tegorocznej edycji konkursu "Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2018" organizowanego przez Urząd Marszałkowski...
Jedna firma będzie mogła pozyskać na ten cel nawet 200 tys. euro, czyli prawie 900 tys. zł.  Granty można przeznaczyć na udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz zwiedzających, a także na organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych.

Można też je wykorzystać za zakup usług doradczych w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych, wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów, a także adaptację produktów, usług, procesów i wzornictwa do norm i wymagań zagranicznych rynków.

Całkowita wartość projektu grantowego to 70 mln złotych, dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi blisko 53 mln zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest częścią polityki spójności Unii Europejskiej i składa się z dwóch komponentów Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu