Prezydent dziękuje gospodarzom. Jesteśmy rolną potęgą
Andrzej Duda
Prezydent Duda podziękował gospodarzom za ich wkład pracy w rozwój rolnictwa i gospodarki. Foto_PAP/Tomasz Waszczuk
– Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową, a polska żywność jest nie tylko dobra, ale przede wszystkim konkurencyjna na całym świecie – przekonuje prezydent Andrzej Duda.
Polityk spotkał się z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego (woj. warmińsko-mazurskie). Mówił, że ziemia na tych terenach bardzo często przechodziła "w obce ręce".
– Cieszę się, że w ciągu ostatnich lat tą ziemię i tutaj, i na zachodzie Polski udało się zabezpieczyć przed tym, aby nie była wyprzedawana w ręce obcego kapitału. To jest niezwykle ważny proces. Dobrze, że udało się tą fatalną tendencję, to negatywne, to zbrodnicze dla Polski i dla rolników działanie zatrzymać – zaznaczył prezydent.
Przypomniał, że większość ziem powiatu nowomiejskiego to tereny rolne, na które trzeba patrzeć w sposób szczególny.
– Dla mnie bardzo ważną sprawą jest praca rolników i to, co dla Polski tworzą, to czym Polskę zasilają na co dzień – płody ziemi, efekt pracy rolników, efekt pracy gospodarstw rolnych, przede wszystkim tych rodzinnych – dodał Duda.
Wyraził pogląd, że Polska jest dziś potęgą rolną na skalę światową. – Ogromna część naszego eksportu, cały czas wzrastającego, to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas wspaniale nam rośnie na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwana właśnie z produkcji rolnej – wskazywał.
Prezydent podkreślił, że produkcja ta jest coraz bardziej nowoczesna, ale też zachowuje wiele bardzo tradycyjnych walorów.
– Dzięki temu nasza żywność nie tylko jest bardzo dobra, ale przede wszystkim jest znakomicie konkurencyjna na całym świecie – przekonywał.
Andrzej Duda podziękował rolnikom z powiatu nowomiejskiego za ich wkład pracy w rozwój polskiego rolnictwa i gospodarki.
Wyraził też zadowolenie z faktu, że Polska ma swojego komisarza ds. rolnictwa – Janusza Wojciechowskiego.
– Chcemy, żeby w sposób szczególny ten właśnie sektor naszej gospodarki był z tego punktu widzenia unijnego zadbany – powiedział.
- Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
