ARiMR dzwoni do rolników w sprawie zbóż

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: ARiMR (em) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2023,13:40 Aktualizacja: 26-01-2023,13:43
A A A

Do niektórych rolników odezwali się pracownicy biur powiatowych ARiMR z pytaniami o ilości ziarna zgromadzonego w gospodarstwach.

Pozyskane informacje będą wykorzystane podczas posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej w dyskusji nad propozycjami dotyczącymi eksportu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

tir, pszenica

MRiRW: ZTR kłamie w sprawie importu zboża z Ukrainy

Po podaniu przez nas informacji Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego, że 19 stycznia zidentyfikowali tira ze zbożem technicznym otrzymaliśmy stanowcze zaprzeczenie z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W związku z tym rodzi w tej sprawie wiele...

Telefony są wykonywane do gospodarzy, którzy we wnioskach o dopłaty bezpośrednie złożyli określone deklaracje dotyczące powierzchni użytków rolnych oraz powierzchni upraw zbóż.

Rolnicy z województw: lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego mogą spodziewać się telefonu z ARiMR, gdy należąca do nich powierzchnia użytków rolnych wynosi powyżej 20 ha, a uprawa zbóż (żyto, pszenica, jęczmień, owies, pszenżyto lub też kukurydza) zajmuje co najmniej 1 ha.

Gospodarze z pozostałych regionów kraju mogą spodziewać się kontaktu, gdy powierzchnia ich użytków rolnych wynosi powyżej 50 ha, a wymienione wyżej uprawy zajmują przynajmniej 1 ha.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij