KSC szkoli plantatorów buraka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-07-2015,10:10 Aktualizacja: 11-07-2015,10:24
A A A

Krajowa Spółka Cukrowa w czerwcu i lipcu zorganizowała 24 spotkania z plantatorami w swoich rejonach kontraktacyjnych.

Spotkania organizowane są na plantacjach buraków cukrowych w formie pokazów polowych i demonstracyjnych z udziałem firm nasiennych i chemicznych. Biorą w nich udział inspektorzy surowcowi, agrotechnicy, dyrektorzy z danego oddziału KSC oraz przedstawiciele Związku Plantatorów Buraka Cukrowego, jak poinformowała KSC.

Kończy się wypłata dywidendy dla akcjonariuszy KSC

W tym roku wynosi ona 8 gr od 1 akcji. Od tego odprowadzony jest 19-proc. zryczałtowany podatek. Akcjonariusze powinni otrzymać dywidendę do końca czerwca 2015 r. Przeciętny plantator dysponuje 777 akcjami, co po potrąceniu podatku daje 58,04 zł do...

Szkolenia i dyskusje dotyczą m.in. integrowanej ochroną roślin, możliwości ograniczania zachwaszczenia na plantacjach, zwalczania chorób i szkodników oraz racjonalnego nawożenia.

Uczestnicy spotkań mają okazję bezpośrednio na plantacjach ocenić skuteczność zastosowanych programów ochrony, wizualnie stwierdzić obecność i działalność szkodników, zapoznać się z progami szkodliwości. Prezentowane są odmiany występujące w zasiewach z listy obowiązującej w KSC S.A., jak również nowe, wpisane do rejestru w poprzednim i bieżącym roku. Na tym etapie wegetacji już zaznaczają się różnice odmianowe. Głównie w pokroju liści i średnicy widocznej nad glebą części korzenia – podaje KSC.

Szkoleniami warto się zainteresować, bo podczas każdego można uzyskać indywidualne porady na temat agrotechniki, ochrony i bieżących problemów, które występują aktualnie na plantacjach. Nie brakuje też czasu na wymianę poglądów i spostrzeżeń z całego procesu uprawy buraków w różnych warunkach.

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE