1000 złotych premii za hektar

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-03-2022,14:15 Aktualizacja: 28-03-2022,14:24
A A A

Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. ustanowił dodatkową premię dla plantatorów buraka cukrowego przy KSC. Za każdy hektar zasiany w sezonie 2022 do końca czerwca wypłacone zostanie 1000 zł netto.

Spółka podaje w komunikacie, że "uważnie obserwuje dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie i regularnie uczestniczy w spotkaniach z plantatorami, którzy są najważniejszymi partnerami biznesowymi KSC".

uprawa buraka cukrowego, Krzysztof Nykiel, KZPBC, produkcja cukru

Producenci buraka: spekulacja na rynku nawozów musi być wyeliminowana

Apelujemy o aktywne i rzeczowe działanie na rzecz poprawy sytuacji na rynku nawozów. Wszelkie działania o charakterze spekulacyjnym muszą zostać wyeliminowane! - piszą do Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych producenci buraka...

W odpowiedzi na postulaty Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przyznana premia ma na celu wsparcie plantatorów KSC w uprawie buraków cukrowych.

Zarząd przypomina ponadto, że "KSC w tym sezonie, zgodnie z umową, oferuje plantatorom nie mniej niż 35 euro za 1 tonę buraków kontraktowanych 16%, a w przypadku korzystnych warunków finansowych spółki jest możliwość prowadzenia dalszych rozmów".

W sezonie 2022 wprowadzony zostanie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych. Każdy z plantatorów poza najwyższą stawką w kraju może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony spółki - od wsparcia agrotechników, poprzez szkolenia agrotechniczne, programy ochronne oraz wsparcie Programu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu