Karate Zeon 050 CS – nowe rejestracje i możliwości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Daniel Alankiewicz | alankiewicz@agropolska.pl
29-09-2015,14:30 Aktualizacja: 29-09-2015,14:42
A A A

Karate Zeon 050 CS zyskał czasowe zezwolenie do jesiennego zwalczania mszyc - wektorów Wirusa Żółtej Karłowatości Jęczmienia w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.

Można go stosować od 25 września do 30 listopada 2015 w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego we wczesnych fazach ich rozwoju, w celu zwalczania mszyc – wektorów Wirusa Żółtej Karłowatości Jęczmienia.

Z takim wnioskiem – wobec braku zarejestrowanych rozwiązań do nalistnego stosowania – zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. Zalecana dawka preparatu to 0,075- 0,1 l/ha w okresie od fazy szpilkowania do końca krzewienia zbóż.

Produkt posiada taka stałą rejestrację w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym. Zgodnie z nową rozszerzoną etykietą Karate Zeon 050 CS zyskuje również zastosowanie do jesiennego zwalczania szkodników rzepaku: pchełki rzepakowej, pchełki ziemnej, gnatarza rzepakowca. Zalecana dawka preparatu to 0,12 -0,15 l/ha, w okresie od fazy liścia właściwego do czterech liści. Natomiast Karate Zeon 100 CS posiada nowy, rozszerzony zakres stosowania o zwalczanie mszyc wektorów chorób wirusowych w uprawach zbóż (pszenica, jęczmień, pszenżyto, żyto) oraz zwalczanie szkodników rzepaku: pchełka rzepakowa, chowacz czterozębny, chowacz brukwiczek, chowacz podobnik.

Zalecana dawka dla tych wszystkich zastosowań to 75 ml/ha.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement