Bayer wypowiada wojnę fałszerzom środków ochrony roślin

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
25-01-2016,16:10 Aktualizacja: 25-01-2016,16:35
A A A

Mówiąc o podróbkach, najczęściej myślimy o fałszowanych butach, ubraniach czy kosmetykach znanych marek. Tymczasem na rynku środków ochrony roślin również sprzedawane są podróbki i niestety z roku na rok stanowią one coraz poważniejszy problem.

Właśnie dlatego firma Bayer postanowiła wprowadzić nowe zabezpieczenie swoich produktów – CapSeal – innowacyjną, interaktywną plombę zakrętki.

Każde zakręcone opakowanie ma naklejoną plombę. Znajduje się na niej opalizujący hologram z kolorowym logo firmy Bayer oraz kod QR, który można zeskanować. Pierwsza próba odczytania go za pomocą smartfona prowadzi do aplikacji Bayer CapSeal.

[WIDEO] Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji, podczas której prezentowano zalety CapSeal

Aplikacja weryfikuje unikalny numer zaszyfrowany w kodzie QR i niezwłocznie informuje użytkownika, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie. W tym drugim przypadku podpowiada użytkownikowi, jak ma dalej postępować. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu GooglePlay lub AppStore.

CapSeal to rozwiązanie nowoczesne, niezawodne i dające użytkownikowi natychmiastową informację, czy produkt, który trzyma w ręku, jest legalny, a więc czy działa bezpiecznie i skutecznie.

Poleć
Udostępnij