COBORU ma nową stronę internetową

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (art) | redakcja@agropolska.pl
19-10-2021,7:50 Aktualizacja: 19-10-2021,7:50
A A A

Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych uruchomił nową stronę internetową.

Nowa strona jest nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna dla użytkownika. Dla rolnika najważniejsza jest zakładka "PDO Rekomendacja odmian". Można w niej znaleźć informacje o Listach odmian rekomendowanych do uprawy w poszczególnych województwach. Publikowane są też w tym miejscu wyniki badań prowadzonych w ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Można również dokonać tam porównania wybranych odmian pod względem wybranych cech.

Przydatna dla rolników jest także  wyszukiwarka odmian. W zakładce "Rejestracja odmian" rolnicy mogą znaleźć aktualną listą odmian wpisanych do Krajowego Rejestru, a także listę odmian, które zostały z niego skreślone. 

"Ochrona prawna odmian" zawiera informacje dotyczą przepisów ochrony odmian a także wykazy odmian chronionych krajowym wyłącznym prawem oraz tymczasowym wyłącznym prawem. 

Ważne informacje dla rolników zawiera zakładka "Inicjatywa białkowa COBORU", w której zamieszczono wyniki doświadczeń z roślinami białkowymi prowadzonymi w latach 2017-2021. 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz

 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu