Trelleborg kupuje Mitasa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
16-11-2015,7:00 Aktualizacja: 25-11-2015,20:01
A A A

To kolejny przykład globalizacji rynku. Koncern Trelleborg ogłosił nabycie czeskiego przedsiębiorstwa CGS, w skład którego wchodzi m.in. marka Mitas. Tym samym dwaj znani na całym świecie producenci opon rolniczych - Trelleborg i Mitas - już niedługo stanowić będą jedną grupę kapitałową.

- Jestem bardzo dumny z tej transakcji, która wzmacnia nasz koncern w zakresie opon rolniczych i przemysłowych - mówi Peter Nilsson, prezes i dyrektor generalny firmy Trelleborg.

PneuTrac

PneuTrac, czyli opono-gąsienica firmy Mitas

Czeska firma Mitas potwierdziła, że jej innowacyjny produkt w postaci opono-gąsienicy PneuTrac jest w zaawansowanej fazie testów polowych. Planowana data rozpoczęcia produkcji seryjnej to najpóźniej koniec 2017 roku.    ...

 

Wraz z przejęciem spółki CGS, Trelleborg staje się światowym liderem w oponach rolniczych i wzmacnia swoją pozycję lidera w oponach przemysłowych. W efekcie Trelleborg Wheel Systems niemal podwoi swoje przychody, poszerzy rynki zbytu i przede wszystkim ofertę opon rolniczych i przemysłowych.

- Przedsiębiorstwo CGS uzupełnia naszą infrastrukturę produkcyjną w Europie Środkowej i Wschodniej, USA i Meksyku. Transakcja ma generować znaczące synergie i możliwości sprzedaży krzyżowej - dodaje Peter Nilsson.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od zatwierdzenia jej przez organy ochrony konkurencji i powinno się zakończyć w pierwszej połowie 2016 roku. Oczywiście dla ostatecznego odbiorcy opony Mitas nadal będą dostępne pod tą marką, tak jak Trelleborga. Marki te nie będą ze sobą konkurować, a dotychczasowe grupy produktowe będą nadal oferowane. Dotyczy to również nowych rozwiązań takich jak innowacyjna opono-gąsienica PneuTrac firmy Mitas, która przechodzi ostatnią fazę testów przed wprowadzeniem do produkcji seryjnej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu