Burtowa 12-tonówka z Cynkometu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
30-01-2018,11:55 Aktualizacja: 30-01-2018,13:00
A A A
Cynkomet z Czarnej Białostockiej wprowadza na rynek przyczepę dwuosiową z wywrotem trójstronnym T-104/7 o ładowności 12 ton. To hybryda dwóch innych przyczep Cynkometu - 14-tonowej i 9-tonowej.
 
- Przyczepy dwuosiowe pomimo utrudnionego manewrowania i cofania są nadal najczęściej używane w polskich gospodarstwach. Można je łączyć w zestawy i nie wymagają ciągnika o dużej mocy, a dodatkowo zazwyczaj posiadają ogromną zaletę w postaci trójstronnego wywrotu. Skrzynia wyposażona w burty pozwala również na prosty ich demontaż w dowolnej konfiguracji i zastosowanie przyczepy np. do przewozu balotów. Dodatkowo wykorzystanie zawieszenia rodem z przyczepy o ładowności 14 ton gwarantuje wytrzymałości konstrukcji - mówi Łukasz Chełmiński dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych marki Cynkomet.
 
Przyczepa jednoosiowa Cynkomet T-117

Cynkomet - jednoosiowa przyczepa T-117

T-117 to jednoosiowa przyczepa produkcji Cynkometu z Czarnej Białostockiej. Pojazd wykonany jest z wysokogatunkowej, polskiej stali. Przyczepa ma ładowność, w zależności od wyposażenia, 3515 albo 3350 kg. Pojazd ma nisko położoną podłogę, na...
- Ciekawostką jest na pewno bardzo solidny dyszel typu „Y” z podwójną płytą wzmacniającą oraz wymiennym okiem zaczepu, który został przebadany i homologowany z przeznaczeniem do przyczep o ładowności nawet 18 ton. Oznacza to, że może on zostać zastosowany w każdej z przyczep marki Cynkomet (w opcji są trzy różne wersje wymiarowe) - dodaje Chełmiński
 
Przyczepa T-104/7 wyposażona została także w ergonomiczne  klamki ścian bocznych,  dzięki którym ich otwarcie nie wymaga dużego nakładu siły.
 
Oferta przyczep Cynkomet obejmuje ładowności od 3,5 do 14 ton. Są to zarówno przyczepy jednoosiowe, dwuosiowe oraz typu tandem. Producent podaje, że obecnie cała gama tych przyczep jest w trakcie modernizacji, polegającej na zastosowaniu coraz lepszych podzespołów oraz zwiększeniu liczby elementów ocynkowanych ogniowo. 
 
Dzięki temu Cynkomet może zaproponować 5-letnią gwarancję na elementy ocynkowane, co jest głównym wyróżnikiem marki na rynku polskim oraz zagranicznym. - Wkrótce wprowadzimy do naszej oferty przyczepy niemal w 100 proc. ocynkowane ogniowo,  co z pewnością stanie się ewenementem nawet na skalę światową - zapowiada Łukasz Chełmiński.
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
6/2024

Amatechnica powraca

Triliada 2024 za nami

Manewry Łąkowe Samasz 2024

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. I

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT