Opryskiwacz jak kozica górska

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
29-08-2017,7:35 Aktualizacja: 29-08-2017,7:32
A A A
Amazone zaprezentował opryskiwacz samojezdny Pantera+, który może pokonywać wzniesienia 34-procentowe wykonując w tym czasie normalną pracę. Pakiet Plus wchodzi w skład wyposażenia wszystkich typów maszyny Pantera, m.in. Pantera-W i Pantera-H, które spełniają wszelkie wymogi w zakresie rozstawu osi i prześwitu. Możliwe jest również przezbrajanie starszych maszyn serii Pantera 4502.
 
Amazone zapewnia, że dzięki bezstopniowemu napędowi hydrostatycznemu Panterę cechuje duża siła pociągowa, która umożliwia mu wykonywanie oprysku na zboczach o wzniosie do 27%. Do pracy na jeszcze bardziej stromych polach firma Amazone proponuje wersję Plus wyposażoną w przekładnię planetarną bezstopniowego hydrostatycznego napędu na każde koło o mniejszym przełożeniu równym 1:30 zamiast standardowej wartości 1:23,5. Dzięki temu rozwiązaniu Pantera+ pokonuje zbocza o wzniosie 34%, czyli o blisko 25% większym od maszyny standardowej. Z powodu mniejszego przełożenia przekładni prędkość maksymalna maszyny wynosi 40, zamiast 50 km/h. 
 
Firma Amazone oferuje samojezdne opryskiwacze polowe Pantera 4502 wyposażone w zbiornik o pojemności 4500 litrów oraz belki polowe Super-L2 o szerokości roboczej w zakresie 21-40 m. Jak zapewnia producent, specjalny tandemowy układ jezdny maszyny zapewnia nie tylko dobre dostosowania do nierówności terenu, lecz również wysoki standard bezpieczeństwa podczas pracy na zboczach. Pantera ma zawieszenie hydropneumatyczne.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie RPT
10/2020

Kierowanie automatyczne AutoTrac za 22 740 zł

Pełnouprawowy agregat siewny Tygrys

Deutz-Fahr 8280 TTV

Maszyny marki Akpil

 Pełne wersje artykułów znajdują się w miesięczniku RPT

     PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT