Opryskiwacz Amazone UX Special o pojemności 5200 l

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-12-2019,7:05 Aktualizacja: 09-12-2019,7:01
A A A

Amazone rozszerza grupę opryskiwaczy zaczepianych UX o maszyny o większym zbiorniku. Do gamy modeli UX Specjal o pojemności zbiorników 3200 l lub 4200 l dołącza teraz nowy - o pojemności 5200 l.

Wyposażenie UX 5200 Special obejmuje pompę o wydatku 380 l/min, m.in. po to, aby zapewnić odpowiednie mieszanie. Ta pompa pozwala zastosować belki polowe Super-L2 dla wszystkich serii UX Special, o większej szerokości - do 36 m.

Brona talerzowa Amazone Catros XL

Amazone – brony talerzowe CatrosXL od 4 do 8 m

Niemiecki producent wprowadza kompaktowe brony talerzowe do dużych powierzchni i będące w stanie wprowadzić większe ilości materii organicznej do gleby. Grupa Amazone uzupełnia swoją ofert o nowe narzędzia uprawowe – brony talerzowe Catros -...
Opryskiwacze polowe UX Special mają scentralizowane i ergonomicznie zaprojektowane stanowisko operatora SmartCenter. Aby uniknąć pomyłek, wszystkie elementy sterujące są umieszczone w przedniej części maszyny, przed zbiornikiem, po lewej stronie. Wszystkie opryskiwacze UX Special są także wyposażone w mechaniczne wskaźniki poziomu cieczy, zarówno w zbiorniku głównym, jak i w tym na wodę do płukania opryskiwacza. Elementy wskazujące poziomy cieczy są umieszczone w SmartCenter. Opcjonalnie można zamontować cyfrowy wyświetlacz poziomu napełnienia zbiornika głównego.

Smart Center

Opryskiwacze UX Special, mogą być dodatkowo wyposażone w Pakiet Comfort, przeznaczony do kontroli układu płynów poprzez terminal w kabinie. Opcjonalny pakiet Comfort pozwala sterować najważniejszymi funkcjami układu cieczy roboczej, takimi jak automatyczne zatrzymanie napełniania, kontrolowanie mieszadła i automatyczne, zdalnie sterowanie czyszczeniem poprzez terminal ISOBUS.

Lekki kultywator Amazone Cenio

Lekkie kultywatory Amazone Cenio

Niemiecka firm wprowadza na rynek nowy, lekki i uniwersalny kultywator o szerokości od 3 m do 4 m. Jest to narzędzie z gamy kultywatorów trzybelkowych. Cenio może być uważany za „młodszego brata” kultywatora Cenius. Nowy...
Napełnianie automatyczne

System sterowania opryskiwacza umożliwia automatyczne zatrzymanie napełniania przez wąż ssący jak i poprzez napełnianie ciśnieniowe. Dzięki temu operator może bez stresu napełniać zbiornik automatycznie do zadanego poziomu. System steruje także intensywnością mieszadła hydraulicznego, stosownie do ilości cieczy w zbiorniku, aby zapobiec pienieniu się środka ochrony roślin i ułatwić rozprowadzanie resztek. Do mycia zbiornika służą sekwencyjnie przełączane wewnętrzne dysze czyszczące. Pakiet Comfort automatycznie zapewnia wypłukanie mieszadła i całej instalacji obiegu cieczy roboczej.

W najprostszej wersji maszyna może być wyposażona w tradycyjne zawory sekcyjne w liczbie 13 sztuk. Można także zamontować system recyrkulacji ciśnienia DUS. Na kolejnym poziomie specyfikacji Special może być wyposażony w indywidualne przełączanie dysz AmaSwitch i sekcje o szerokości 50 cm. Najwyższy poziom zaawansowania zapewnia indywidualne sterowanie dyszami AmaSelect.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement