Przyczepa samozbierająca Boss Alpin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
07-09-2015,7:05 Aktualizacja: 06-09-2015,9:03
A A A

Pöttinger Boss Alpin – to nowa gama małych przyczep samozbierających przeznaczonych do pracy na stromych, nierównych terenach. Producent z Austrii wprowadza na rynek trzy takie modele.

Nowa grupa maszyn Boss Alpin ma zastąpić znany wcześniej typoszereg Boss LT. Nowe przyczepy są bardziej dostosowane do pracy w tak trudnych warunkach, jak skłony o dużym nachyleniu. Jak podaje producent – maszyny poruszają się lekko, praca nimi jest bezpieczna, wydajna i delikatna dla darni oraz zbieranego pokosu.

Przetrząsacz Pöttinger - HIT 6,80 T

Przetrząsacz Pöttinger HIT 6,80 T

Pöttinger prezentuje najnowszy model przetrząsacza. Jest to 6-wirnikowy, zaczepiany HIT 6.80 T o szerokości roboczej 7,45 m. Maszyna powstała z myślą o zastosowaniu w mniejszych gospodarstwach. Jedną z jej cech jest małe zapotrzebowanie na...

Boss Alpin nowej generacji posiada pływający, dostosowujący się do powierzchni darni podbieracz, wykonujący pionowe ruchy w zakresie 15-centymetrów. Przyczepa ma tylną klapę sterowaną hydraulicznie, w opcji znajduje się sterowany automatycznie poprzez hydraulikę dyszel.

Przyczepa posiada także wyposażenie sterujące podbieraczem, o nazwie Autotast. To elektroniczne urządzenie wykrywa i ocenia położenie skrajnych końców tego podzespołu i poza kopiowaniem terenu, ustala przestrzeń pomiędzy podbieraczem, a systemem załadunkowym. Dzięki temu podbieranie i przepływ masy odbywa się bez zatorów i wpływa na wysoką wydajność pracy przyczepy.  Ponadto - jak zapewnia producent - zbiór jest delikatny, a plon czysty nawet podczas pracy w trudnych, górskich i nierównych warunkach. 

W standardzie producent oferuje hydrauliczne sterowanie przyczepą poprzez zawory bezpośrednio z kabiny ciągnika. Natomiast opcjonalnie dostępne są sterowniki Select i Direct Control.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu