Vogel&Noot TerraMaxx w wersji zawieszanej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
19-10-2015,15:00 Aktualizacja: 19-10-2015,14:43
A A A

TerraMaxx to kultywator austriackiej marki, który oprócz wersji półzawieszanej, będzie dostępny jako agregat zawieszany. W tej wersji jest lżejszy i bardziej zwrotny.

TerraMaxx zawieszany na TUZ-ie będzie produkowany w szerokościach roboczych 4 / 5 / 6 metrów. Agregat jest przeznaczony do ciągników o mocy od 80 KM. Jak podkreśla producent, przeznaczony jest do wykonywania różnych prac przez cały sezon.

Konstrukcja tych narzędzi, niezależnie od szerokości roboczej, jest dwuskrzydłowa, co pozwala na składanie dwuczęściowej ramy do pionu. Po złożeniu szerokość transportowa narzędzia nie będzie przekraczała 2,65 m.

Pług Vogel&Noot ©plus Helios 400

Vogel&Noot ©plus Helios 400 – najnowsza generacja pługów

Nowe pługi austriackiego producenta mają odznaczać się łatwością użycia oraz wysoką stabilnością. Cechy te dotyczą całej nowej serii pługów ©plus Helios 400. W nowych pługach liczba korpusów może wynosić od 4 do 7. Są one...

TerraMaxx nadaje się do różnych zadań, dzięki różnym rodzajom elementów roboczych. Sztywne zęby typu S o rozmiarze 70 x12 mm mogą być zamocowane w dwóch różnych rozstawach: co 15 lub co 12 cm. Ponadto, zamiast wąskich zębów, mogą być zamontowane gęsiostópki, do płytszej uprawy i przy mniejszym zapotrzebowaniu na siłę pociągową. Mogą być także zamontowane zęby sprężyste.

Opcjonalnie przed agregatem pracują sprężyste łapki włóki, które wyrównują nieco powierzchnię pola. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdują się także boczne płyty ograniczające przesypywanie gleby pomiędzy kolejnymi przejazdami.

TerraMaxx można optymalnie dostosować do różnych warunków glebowych z wykorzystaniem szerokiej gamy wałów: klatkowego pojedynczego lub w wersji tandemowej oraz TerraPak o średnicy 600 mm z pierścieniami stożkowymi.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu